Previous
Next

Yellow Posters aplikácia

Yellow Posters sme ako vlastnú značku začali budovať v roku 2014. Len vývoj a ladenie aplikácie trvalo viac ako dva roky.

Objective

Pomôcť artistom s propagáciou ich podujatí, zároveň inšpirovať ľudí aktívnejšie spoločensky žiť.

Strategy

Postery fungujú. Vráťme sa teda k posterom a vytvorme im priestor v digitálnom svete.

Poster je asi najstarší komunikačný formát. Je veľmi efektívny, dokáže okamžite odovzdať informácie, čo-kde-kedy sa deje. Svojou tonalitou osloví vždy tých správnych ľudí. A je lacný. Ale v digitálnom svete ustúpil do úzadia.

Tactics

Aplikácia. Vytvorili sme aplikáciu, ktorá artistom poskytuje nekonečný priestor prezentovať svoje podujatia. Aplikácia je k dispozícii zadarmo pre používateľov, potenciálnych návštevníkov. Prostredníctvom posterov získajú rýchlo prehľad o tom, čo sa deje v New Yorku, Londýne, Paríži, Berlíne, Prahe či Bratislave.

Artisti môžu rovnako vylepovať postery na svoje podujatia zadarmo. Ideálne cez web, ktorý je na tento účel prispôsobený.

Dizajn Yellow Posters aplikácie je inšpirovaný čiernym výlepom. Postery sú radené vedľa seba, horizontálne scrollovanie imituje chôdzu človeka popri stene, ako to poznáme z reálneho sveta. Digitálne funkcie ako pridávanie podujatí do kalendára alebo zdieľanie s priateľmi obohacujú klasický poster o výhody digitálneho sveta.

Postery môžete vylepovať cez web, prezerať cez iPhone/Android app.

Tím
Strategy and Function: Peter Skalník
Graphic Design: Luboš Kips & Martin Leitner
Video Direction/Graphic Design: Jarek Komárek